Тайна вечеря

Купити

Ось детальна інформація про бісерну вишивку «Тайна вечеря» (артикул A-510), розмір 80×40 см.

Комплектація

Бісерні вишивки «Ангеліки» постачаються без бісеру як рисунок на тканині. На спеціальний жорсткий атлас нанесено кольорову схему й зображення обличь і тла; по схемі вишиваються елементи оздоблення: одяг, квіти, прикраси тощо, а обличчя й тло не вишиваються.

Розмір готової вишивки «Тайна вечеря»: 80×40 см.

Як купити

Часткову вишивку бісером «Ангеліка» можна купити в магазині, через Інтернет або навіть оптом. Детальніше на сторінці «Як купити».

Інформація про вишивку

«Тайна вечеря» — відома картина Леонардо да Вінчі, стінопис якої створено в період 1495–1497 років у монастирі домініканців Санта-Марія-делла-Ґрація в Мілані. Шедевр, який в історії живопису відкриває епоху Відродження, зображує Ісуса Христа з апостолами та скорботне з ними застілля у вечір перед самим розп'яттям.

У 1517 виявили, що шедевр мистецтва псується: причина швидкого псування — своєрідна техніка, яка поєднує олію з темперою, та відмова робити в класичній техніці вологого тиньку (тобто фрески). У творчому доробку Леонардо немає жодної фрески за звичною технологією, тому робота над стінописом розтяглася на чотири роки, коли типову фреску тоді ж писали за три місяці теплого літа.

Обдумуючи майбутню «Тайну вечерю», Леонардо не тільки виконував начерки, але й записував свої думки про дії окремих учасників цієї сцени: «Той, що пив і поставив кубок на місце, звертає голову до того, що говорить, інший з'єднує пальці обох рук і з насупленими бровами дивиться на свого товариша, інший показує долоні рук, препіднімає плечі до вух і висловлює здивування ротом…» У записах не зазначені імена апостолів, але Леонардо, скоріш за все, ясно уявляв собі дії кожного з них і місце, яке кожен мав зайняти в загальній композиції. Імовірніше за все, за його версією апостоли розташовуються так (зліва направо): Варфоломій, Яків Менший (молодший), Андрій, Юда Іскаріотський, Петро (позаду Іуди), Іван. Від Христа вправо: Фома (ззаду), Яків (старший), Пилип, Матвій, Фаддей, Симон Зілот. Уточнюючи в малюнках пози і жести, він шукав таких форм вираження, які утягнули б всі фігури в єдиний вир пристрастей. Він хотів зберегти в образах апостолів живих людей, кожен з яких по-своєму відгукується на події, що відбуваються.

Догляд

Хоча й тканинну основу вишивки можна прати й навіть прасувати, зауважте, що бісер може значно постраждати, полущитися й змінити колір від води, температури й миючих засобів.

Якщо виникне нагальна необхідність випрати вишивку, пріть її руками в теплій чи навіть холодній воді зі звичайним милом, будьте дуже обережною. Не пріть у пральній машинці, уникайте гарячої води, миючих засобів і відбілювачів, вони пошкодять бісер і можуть навіть знищити рисунок на тканині.

Випрану вишивку висушіть протягом кількох днів, розпрямивши її й поклавши на горизонтальну поверхню.

Готову вишивку тримайте подалі від прямого сонячного проміння й високої вологості, і тоді вона радуватиме й вас, і ваших дітей, і навіть їхніх дітей багато-багато років. Найкраще прибрати вишивку під скло в рамку 80×40 см (або в паспарту й рамку більшого розміру), тоді на бісер не сідатиме пил, тож ваш шедевр не забруднюватиметься.